• 66°

St. Charles Catholic – 1st Quarter Honor Roll

 

 

Principal’s List

Eighth Grade: Nicholas Abadie, Haidyn Annaloro-Joseph, Evan Brady, Krysta Clement, Hartley Faucheux, Julia Laiche, Lauren Laiche, Alejandra Menjivar, Carter Ory, Bryleigh Sutherland, Ashlyn Tassin, Ava Vicknair and Avah Zelaya

Ninth Grade: Laney Beadle, Brodey Becnel, Katherine Bergeron, Kate Brady, Scott Drouin, Jr., Krissten Ellsworth, Nathan Englade, Dominique Johnson, Joseph McClinton, Brooke Ronnenburg, Haley Scioneaux, Elliott Smith, John Stauder, Noah Troxclair, Emily Twiner and Carson Weber

10th Grade: Nathan Abadie, Morgan Hibbard, Brett Mader, Erin Powell, Matthew Schexnayder, Sarah Beth Sirmon and Alexis Teabout

11th Grade: Barry Cummins, Jake Jeandron, Ryan Laiche, Allison Powell, Zack Vicknair and Tiffany Williams

12th Grade: Yvette Aguirre, Courtney Brouwer, Ishan Iyer, Austin Martin, Sejal Petal, Lauren St. Martin, Joshua Tamplain and Rustin West

Alpha Honor Roll

Eighth Grade: Kaylee Brown, Alaijah Bruno, Imari Cooper, Caylee Drexel, Dalton Duhe, Hannah Emery, Hayden Evans, Forrier Fabre, Kaylyn Gardner, Emma Guzman, Jacie Joyce, Matthew Lang, Morgana Lee, Matthew Lemon, Gideon Marix, Ashley Marshall, Reagan Peppo, Caleigh Remondet, Michael Romaguera and Sophie Touchard

Ninth Grade: Kayleigh Belvin, Brayden Bertucci, Kayden Bienvenu, Lily Bordelon, Will Boucvalt, Kayden Cambre, Brianne Cashio, Mahri—Jahn Chevalier, Jaylen Ellsworth, Layla Jackson, Daniel Joseph, Brandon Kragle, Jackson Monica, Aiden Ocmond, Mikayla Penton, Taylor Robinson, Rylee San Andres, Elizabeth Scheuermann, Brooke Smith and Amari Tassin

10th Grade: Avery Bailey, Cameron Brady, Mya Brown, Brady Burns, Kaylee Falgoust, Jashan Gaudet, Michael Hotard, Torie Jospeh, Sarah Lang, Brianna Loescher, Bella Marix, Alexis Monistere, Abdel Nabut, Mia Oncale, Morgan Pero, Adriani Quinones-Velez, Sydney Remondet and Reyondalin Smith

11th Grade: Dani Aucoin, Hailey Boeckl, Hannah Brady, Makayla Chaney, Amari Coleman, Brooke Forsythe, Chloe Genovese, Julia Gilberti, Joseph Haydel, Madison Hebert, Jenna Hickman, Brittany Marshall, Emma Peppo, Juliana Portillo, Margaret Powell, Caitlyn Rojas, Kassadi Ross, Jeanne St. Martin, Essence Tarrence and Karen Trichell

12th Grade: Danielle Adams, Rylee Alexander, Jessica Basilides, Timmy Capdeboscq, Mason Cassioppi, Thomas Chapman, Antoinette Chiarella, Jeremiah Emery, Emily Giammolva, Kristen Gray, Hayden Hebert, Blakely Heltz, Alyssa Hooge, Liberty Hughes, Shane Jacob, Dominic Joseph, Duncan Lowry, Hunter Marse, Riley Monica, Bryce Ory, Taylor Perilloux, Ashely Pineda, Gabriella Portillo, Sydnie Sims, Sara St. Pierre, Silas Thomas, Riley Weber and Christopher White

Beta Honor Roll

Eighth Grade: Conner Carter, Katherine Chapman, Joshua Duffour, Chidera Okeke, Jesse Webre and Faith Williams

Ninth Grade: Kyle Cannon, Madison Ford, Ka’Lee Green, Kaleb Houston, Matthew Loup, Jr., Alijah Martin, Ethan Milioto and Chavoni Smith

10th Grade: Ian Arnett, Jenna Bosco, Kaden Foster, Kason Gilbert, Jacob Molyneau, Amelia Mouton, Morgan Nuccio, Bryce Pregeant, Jordan Roberts, Camryn Triche and Shawnae Ware

11th Grade: Bryce Bertucci, Dillon Brown, Karli Evans, Riley Guillory, Luke Lobue, Blaize Loescher, Jaiden Mendieta Mitchell, Brooklynne Patterson, Bryson Prater, Christian Riviere, Austin St. Pierre and Lauren Weber

12th Grade: Emily Ronnenburg, Jacob Todd and Calvin Trinh