Riverside Academy names Honor Roll for 1st Nine Weeks

Published 12:00 am Wednesday, November 17, 2021

RESERVE — Students named to the first nine week’s honor roll at Riverside Academy in Reserve are:
Principal’s List
First Grade: Reilly Amedee, Maddyx Bleakley, Danilyn Bossier, Alexander Campbell, Kloe Cenac, Kade Coburn, Riley Delatte, Grayson Delaneuville, Brandon Duhe, Easton Easley, Blaze Falgoust, Aisley Hickman, Ivy Hoffman, Kason Jackson, Taylor Knight, Aisha Laril, Adlei Lewis, Ava Loper, Mason Loupe, Braylen Melancon, River Oubre, Moksh Parekh, Eliana Ray, Lillian Rummel, Nora Saeed, Lyliann Schmidt, Hudson Troxclair, Preston Walker and Ethan Zimmerman
Second Grade: Chloe Arceneaux, Lilian Baudouin, Chloe Cali, Emmalyn Grice, Dominic Hebert, Raina Laiche, Shaheen Laril, Graham LeBlanc, Devin McCoy, Myles Naquin, Zoe Reed, Ryan Richard, Jayden Scioneaux, Dale Shadell, Zeta Smith, Lucy Stowe, Jaxon Terrio and Alexander Williams
Third Grade: Kellan Bossier, Slade Cambre, Jenna Rummel, Aubri Salinger, Blaize Vicknair and Paxton Wheelahan
Fourth Grade: Paul Cooper, Jr., John Fernandez, Collin LaNoue, Aubrey Loper, Willie Maus, Vanessa Moody, Chase Poche, Pierre Rauch, Brock St. Amant, Brilee Trepagnier, Kayleigh Walls and A’zaiah Young.
Fifth Grade: Andrew Babin, Kash Cambre, Avery Cashio, Harmony Cortez, Byron Evans, Owen Guidry, Cole Jacob, Layla Price, Brinley Roccaforte and Skyler Zeringue.
Sixth Grade: Dane Barraco, Brady Bourgeois, Cori Cenac, Kara Coburn, Katie Knoy, Cade Laborde, Emerson LeBlanc, Cannon Mistretta, Liam Naquin, William Rauch, Landon Vanatta, Cayleigh Zenon and Liam Zimmerman.
Seventh Grade: Kayla Abbate, Emma Babin, Cruz Cambre. Wynn Cupit, Saylor De Roche, Colten Diamond, Camryn Green, Chloe Madere, Ennis McCormick IV, Emme Stowe, Brody Vicknair and Payton Williams.
Eighth Grade: Brock Bourgeois, Kasey Bourgeois, Mckenzie Coburn, Hailey Fernandez, Makenzie Granier, Tori Hebert, Kaliyah Larche, Sophie Milioto, Mahri Pierre, Trinity Robinson, Janie Roccaforte, Kyran Schexnayder, Derron Simmons, Cobey Wahden and Madison Weidert.
Ninth Grade: Shayla Cruz, Teryn Davis, Riley Ellis, Kaydence Hoover, Landon Jacob, Dedric Lastie, Martha Perez, Mia Saijas, Ashton Schumacher, Chance Tyler and Rolando Villarreal.
10th Grade: Corrin Cashio, Sophia Cruz, Cameron Galvez, Jailyn Irwin, Daniel Juneau II, Brayden Lasseigne, Madeline Mason, Addi Remondet and Avri Remondet.
11th Grade: Jeremy Jung, Camryn Loving, Thomas Mazzella IV, Hannah McInnis, Allie Revere and Myracle Revon.
12th Grade: Joshua Beadle, Jaycee Bennett, Nicholas Ellis, Mason Forsythe, Andrew Jung, Amiya Morris, Marne’ Pierre, Juan Smith Jr., Gabrielle Treas, Haeden Wahden, Emily Weidert and Trinity Zeringue.
Alpha-Beta List
First Grade: Avery Borne
Second Grade: Khloe Brock, Averi Edwards, Chad Hollins, Francis Juneau, Brooklynn Maus and Melanie McColley.
Third Grade: Preston Adams, Jeff Barraco, Adrian Borne, Jacob Evans, Monica Fernandez, Lexi Fleetwood, Samuel Frank, Emily Guidry, Athena LaComb, Elias Laril, William (Athan) Lewis, Braiden Maus, Paisley Molina, Rhendon Nickelson, Rajveer Parekh and Jackson Styron.
Fourth Grade: Charles Aucoin, Madeline Cali, Chance Dixon, Cassie Duhe, Kelsey Hoover, Wyatt Daniels, Miley Loupe, Haley Montz, Rustin Nickleson, Madison Palermo, Sadie Richard, Viktor Weiler and Clifford Williams, Jr.
Fifth Grade: Derwyn Arline, Landon Beber, Beaux Brock, Laiken Delaneuville, Cameryn Diamond, Florian Downin, Ryleigh Edwards, Mia Fleetwood, Roland Frank III, Aleyna Gurbuz, Brynnan Melancon and Brennan Wilson.
Sixth Grade: Brock Brisset, Bailey Crenshaw, Jordan Duhe, Gabriel Galvez, Kolbi Heltz, Kolby Keating, Brianna Louque, Bayli Melancon, Austin Poche, Kayla Rummel, Jaci Vicknair and Lauryn Vicknair.
Seventh Grade: Gracie Bourgeois, Taylor Duhe, Eli Guidry, Justin Hall, Jayden Irwin, Kalaia Lacy, Cameron Matt, Sapphire Scholle and Za’Mauri Williams.
Eighth Grade: Jayden Antoine, Jaci Bordelon, Kye Bourgeois, Ayden Bullock, Da’Manie Jarrow, Hayden Joseph, Zealous Reed, Cameron Scioneaux, Olivia St. Pierre, Za’Kyrie Williams and Calvin Zenon.
Ninth Grade: Alexis Bearden, Kaden Brumfield, Kaleb Brumfield, William Carpenter, Carrington Fernandez, Sasie – Roubynia Fontain, Lanie Hymel, Tiana Jones, Leann Leerssen, Ryan Poche Jr., Kylee Silvestri and Corinne Simon.
10th Grade: Kennedy Baudoin, Courtney Bordelon, Kayden Ceaser, Aimee Duhe’, Giovanna Godchaux, Cole Haase, Brennan Maus, Joseph Meyers III, Camille Mistretta, Dayven Nicholas, Melanie Roussel, Jaymes Tamplain, Madisyn White and Brooklyn Williams.
11th Grade: Kallie Bourgeois, Hunter Champagne, Elijah Davis, Enrique Delgado, Ava Fernandez, Ria Frazier, Emile Graugnard III, Kelis Hollins, Alexis Knoy, Ariana Matt, Anna Mistretta, MaKai Mitchell, Madison Olezene, Kaylee Oubre, Madison Oubre, Lea St. Pierre, Grace Trepagnier and Emily Vicknair.
12th Grade: Jayden Dillon, Alysa Epperly, Layken Epperly, Alyssa Haase, Anaiah Harvey, Zora Horne, Sophia Mason, Karleigh Orgeron and Rafael Villarreal Jr.